Addon Domain چیست؟

با استفاده از Addon Domain شما قادر هستید در فضای سایت خود ، اقدام به میزبانی چندین دامنه با محتوای متفاوت از یکدیگر کنید. برای هر دامنه که در قسمت Addon Domain اضافه شود ، در فضای سایت تان شاخه ای با همان نام دامنه ایجاد می گردد که می توانید فایل های مربوط به آن سایت را در آن قسمت قرار دهید.
البته Addon Domain تفاوت ظاهری خاصی ندارد. فرض کنید شما صاحب دامنه http://domain.com هستید. اکنون ، یک دامنه به نام http://domain1.com ثبت می کنید. ولی می خواهید مطالب متفاوتی با سایت دیگرتان داشته باشد. این کار با استفاده از Addon Domain امکان پذیر است.

نحوه ایجاد Addon Domain در cPanel

ابتدا وارد سی پنل خود شوید

در بخش Domains، گزينه Addon Domains را انتخاب کنید

Addon-Domain

صفحه جدیدی برای شما لود می شود که شامل موارد زیر است:

2016-08-09_020553

New Domain Name: نام دامنه‌ای را که تمایل به اضافه نمودن آن به عنوان Addon دارید، در این قسمت وارد نمایید.

Subdomainاین قسمت بصورت خودکار تکمیل میشود و نیاز به تغییر ندارد

Document Rootاین قسمت مسیر فایل های دامین جدید شما ( برای مثال اسکریپت و… ) است که بطور خودکار تکمیل می شود و میتوانید بدلخواه این مورد را تغییر دهید، توجه کنید پوشه ای با نامی که در این قسمت وارد شده در public_html شما ایجاد خواهد شد.

با فعال نمودن تیک گزینه Create an FTP account associated with this Addon Domain امکان ایجاد یک FTP Client مبتنی بر نام دامنه برای شما فراهم می‌شود که از طریق برنامه‌هایی نظیر File Zilla می‌توانید اقدام بهLogin به آن فرمایید.

2016-08-09_021919

با انجام تمامی مراحل بالا و کلیک بر روی گزینه Add Domain دامنه شما قابل استفاده در هاست خواهد بود و میتوانید سایت جدیدی بروی آن راه اندازی کنید !

دقت کنید قبل از انجام تمامی مراحل بالا DNS های دامین جدید بروی نیم سرور های شتابان هاست ست شده باشند، در غیر اینصورت با ارور مواجه خواهید شد !

با تشکر از همراهی شما.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟ 7 کاربر این را مفید یافتند (24 نظرات)